×

به اشتراک بگذارید

  • کمد لباس چوبی

کمد لباس چوبی از جمله وسایل ضرروی برای مرتب نگه داشتن لباس ها و وسایل کوچک در هر اتاق است. اما انواع مختلفی از این وسیله مهم تولید شده است که هریک ویژگی خاصی داشته و برای مصارف خاصی طراحی شده است. انواع کمد لباس جدید علاوه بر استفاده به عنوان فضای نگهداری، می تواند جزئی از دکوراسیون داخلی اتاق بوده و موجب بهبود شرایط بصری محیط پیرامون خود شود.

ویژگی های کمد لباس چوبی

هنگام خرید کمد لباس چوبی باید به ویژگی های هرمدل دقت کرده و آن را مورد بررسی قرار دهیم.

• طرح کمد لباس چوبی

طرح کمد یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب این وسیله است. کمدها باتوجه به نوع طراحی خود، میزان فضای متفاوتی را در اختیار کاربران قرار می دهند. برخی کمدها برای نوجوانان طراحی شده است که اسپرت تر هستند. برخی مدل ها صرفا برای نگهداری مقدار مشخصی لباس طراحی شده است و برخی دیگر از مدل ها، کفش و کتاب و انواع وسایل خرده ریز را هم درخود جای می دهند.

• کشوی کمد لباس چوبی

به کشوی کمد توجه داشته باشید. خرید کمد کشودار، یک یا چند محفظه اضافه به صورت کشو در اختیار شما قرار می دهد که عموما در زیر کمد لباس چوبی قرار می گیرند. کشو ها می توانند برای نگهداری کفش، کتاب، لباس های کوچک مثل جوراب، اسناد و مدارک و... مورد استفاده قرار بگیرند.

• اندازه کمد لباس چوبی

اندازه کمد فاکتور بسیار مهم دیگر در هنگام خرید است. اگر مشکل فضا ندارید، سفارش کمد های بزرگتر، میزان فضای بیشتری را در اختیارتان قرار خواهد داد. اما اگر در فضای آپارتمانی زندگی می کنید و با کمبود فضا مواجه هستید، قطعا باید به فکر تهیه یک مدل جمع و جورتر باشید.

• آینه، رگال و...

کمدهای رگال دار، فضای مناسبی برای آویزان کردن لباس دراختیار شما قرار می دهد. برخی مدل ها دارای فضای زیر رگال بلند هستند که می توان از آن برای نگهداری لباس های بلند هم استفاده کرد. کمد-هایی که دارای آینه هستند نیز جزو مدل های کاربردی محسوب می شوند. استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی، موجب ایجاد حس فضای بزرگتر می شود و اتاق را دلبازتر می کند. علاوه بر آن وجود آینه روی در کمد لباس چوبی، بسیار کاربردی است.

• پایه و اتصالات

توجه به اتصالات کمد در هنگام خرید، یکی از نکات ضروری است. کمدهای بدون پایه فلزی، ثبات بالاتری دارند. اما کمد پایه دار قابلیت نظافت زیر کمد را فراهم کرده و از پوسیدگی قسمت زیر کمد در طولانی مدت جلوگیری می کند.

• جنس چوب

قیمت ارزان تر ورقه های MDF باعث شده است که انواع کمد ساخته شده با آن از قیمت مناسب تری برخوردار باشد و همین امر موجب افزایش استفاده از این متریال شده است. چوب ام دی اف استقامت کمتری دارد اما تهیه و نصب آن بسیار سریع و راحت است. کمدهای ام دی اف نسبت به آب مقاوم نیستند و طرح های مشابه زیادی دارند. کمدهای با روکش چوب، به مشتریان اجازه می دهد تا گزینه های رنگی بیشتری برای انتخاب داشت باشند. دسته دیگر محصولات تمام چوب هستند که قیمت بیشتری نسبت به انواع دیگر کمدهای چوبی دارند. کمد تمام چوب قابلیت برش بهتر و کار با ابزار دارد. در پایان پروسه آماده سازی چوب، چند لایه محافظتی به صورت اسپری به آن پاشیده می شود تا طول عمر چوب را تاحدود زیادی افزایش دهند.
کمد لباس چوبی
انواع کمد لباس چوبی

انواع کمد را می توان براساس نوع طراحی درب آن به دو دسته زیر تقسیم کرد.

• کمد لباس چوبی ریلی

کمد لباس ریلی نوع مدرن تری از کمدهای چوبی است که طرفداران زیادی هم دارد. درب کمد در این محصولات به صورت ریلی طراحی شده و باز و بسته می شود. این قابلیت مفید باعث شده است تا افرادی که فضای کافی در منزل خود ندارند، از این نوع کمد استفاده کرده و مشکل خود را به راحتی حل کنند. کمد لباس ریلی، در طرح های متنوع و رنگ های مختلف ساخته می شود. خرید این نوع کمد انتخاب خوبی برای اتاق نوجوان است. کمد ریلی خصوصا برای آپارتمان های کوچک مناسب است. کمدهای ریلی نوعی از کمد لباس جدید شمرده می شوند.

• کمد لباس چوبی لولادار

این مدل جزو مدل های کلاسیک انواع کمد چوبی لباس محسوب می شود. در این مدل ها، لنگه های درب کمد به کمک چهارعدد لولا به بدنه کمد متصل است. خرید این نوع کمد برای فضاهای بزرگتر پیشنهاد می شود. چرا که نوع بازشدن درب به فضای بیشتری نیاز دارد. کمدهای لولادار شاید به مراقبت بیشتری نیاز داشته باشند. روغن کاری دوره ای لولاهای این کمد می تواند به بیشتر شدن طول عمر آن نیز کمک کند. کمد لولادار با چوب های مختلف نظیر MDF طراحی می شوند.

موارد استفاده کمد لباس چوبی

بیشترین استفاده از این نوع کمدها برای مرتب کردن و نگهداری لباس ها و وسایل کوچک استفاده می-شود. در موارد خاص و بسته به نیاز شخصی خود می توانید از کمد چوبی برای مرتب کردن گیاهان یا قطعات هنری نیز استفاده کنید. به همین دلیل کمد لباس چوبی عضوی از دکوراسیون اتاق به حساب می-آید و انتخاب صحیح آن می تواند تغییر عمده ای در فضا ایجاد کند. کمدهای بزرگتر قابلیت نگهداری تعداد زیادی از کفش های شما را هم دارند.

قیمت کمد لباس چوبی

دو فاکتور تعیین کننده قیمت کمد لباس چوبی، پیچیده بودن طرح و میزان مصرف متریال در یک طرح است. کمدهای کشودار قیمت بیشتری دارند و کاربردی تر هستند. هم چنین اگر در طرح کمد از آینه استفاده شده باشد، قیمت آن محصول بالاتر خواهد رفت. جنس چوب کمد هم مستقیما بر روی قیمت خرید آن اثر می گذارد.

مراقبت از کمد لباس چوبی

استفاده از چوب، فضای محیط زندگی ما را لطیف تر کرده و زیبایی های بصری خودش را دارد. اگر از وسایل چوبی به درستی استفاده و نگهداری شود، می توانند برای مدتی طولانی طول عمر مفید داشته باشند. رطوبت دشمن شماره یک وسایل چوبی است. با شیشه پاک کن و یک دستمال نمدار می توانید به-راحتی کمد چوبی را تمیز کنید. ضربه عامل بعدی برای آسیب دیدن کمد است. بهتر است کمد را بیشتر از ظرفیت آن پر نکنید و به صورت دوره ای و منظم، به روغن کاری لولاها بپردازید.

جمع بندی

اگر برای هر اتاق منزل یا محل کار خود به یک کمد لباس چوبی نیاز دارید، ابتدا باید به فضا و بودجه خود توجه داشته باشید. همه کمدها دارای گارانتی سلامت هستند و امکان ارسال آنها به تمام نقاط کشور وجود دارد. اگر محدودیت فضا دارید بهتر است از مدل های کمد لباس چوبی ریلی و یا لولایی کوچکتر استفاده کنید. انتخاب رنگ مناسب نیز کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. هم چنین همکاران ما در تیم پشتیبانی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند.

مقالات مشابه

دکوراسیون تان را همانگونه که در ذهن تصور می کنید با خدمات ما بسازید

VERGEUR WOOD CRAFTS