×

به اشتراک بگذارید

  • کابینت لاکچری

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر منزل است. طراحی و نوع دکوراسیون موجود در آشپزخانه تأثیر چشم‌گیری بر نمای داخلی کل خانه دارد. کابینت یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک آشپزخانه است. امروزه کابینت‌ها ابزار و وسیله‌ای ساده برای نگهداری مایحتاج و ظروف آشپزخانه نیستند. کابینت‌ با پیشرفت طراحی و دکوراسیون داخلی به یک بخش بسیار مهم در نمای داخلی ساختمان‌ها تبدیل شده‌اند. بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند با استفاده از کابینت مدرن و لوکس دکوراسیون داخلی ساختمان خود را زینت ببخشند. اگر شما هم به دنبال یک کابینت لوکس و مدرن برای آشپزخانه خود هستید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. چرا که در این نوشتار قصد داریم مطالب ارزشمندی را در این زمینه بررسی کنیم.

کابینت مدرن لاکچری

پیش از آنکه تصمیم به تعویض و یا طراحی اولیه کابینت‌های آشپزخانه خود بگیرید باید با اصول و طراحی کابینت‌های آشپزخانه آشنا شوید. برای این منظور نخست باید سبک، جنس کابینت، استایل و میزان هزینه‌ای که مدنظر دارید را مشخص کنید.

در گام بعدی باید طرح ایدئال متناسب با فضای آشپزخانه خود را انتخاب نمایید. طرح باید به گونه‌ای باشد که ضمن ظاهر جذاب و مدرن، از حداکثر فضای موجود در آشپزخانه استفاده کند. برای این منظور بهتر است از یک طراح دکوراسیون و یا افراد با تجربه در زمینه طراحی و ساخت کابینت استفاده کنید.

بعد از اینکه طرح اولیه کابینت را انتخاب کردید باید الویت ها و سلیقه شخصی خود را نیز مشخص کنید. سعی کمید ضمن استفاده از طرح‌ها و پیشنهاد‌ها طراحي آشپزخانه مدرن و لوکس، سلایق شخصی و الویت های خود را نیز بیان کنید و به یک نقطه مشترک برسید.

استایل و سبک کابینت

برای طراحی یک کابینت لاکچری ایده‌ها و طرح‌های بی شماری وجود دارد. هر کدام از این ایده‌ها می‌تواند شما را به وجد بیاورد. سبک کابینت‌ها در میزان ارزشمندی و زیبایی کابینت‌ها تأثیر مستقیمی دارد و می‌تواند جلوه زیبایی به آشپزخانه مدرن منزل شما بدهد.

کابینت لوکس و انواع آن

-انواع مختلفی از سبک‌های کابینت وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها به قرار زیر است.

• کابینت کلاسیک

کابینت‌ سبک روستیک

• کابینت قدیمی و سنتی ایرانی

• کابینت مدرن

کابینت مینیمال

کابینت نئوکلاسیک

لازم به توضیح است کلیه سبک‌ها فوق را می‌توان در دو دسته کلاسیک و مدرن دسته‌بندی کرد. هر یک از انواع سبک‌های طراحی کابینت به یکی از دو سبک مدرن و یا کلاسیک تعلق دارد.

کابینت‌های روستیک، کابینت‌هایی لاکچری از دسته کلاسیک هستند. این کابینت‌های حال و هوایی قدیمی اما لوکس و لاکچری را می‌توان به آشپزخانه شما ببخشد. در طراحی و ساخت کابینت روستیک عموماً از چوب درختان استفاده می‌شود.

کابینت مینیمال یک کابینت ساده اما مدرن است که به سبک ساده گرایی و یا اصطلاحاً حداقل گرایی طراحی می‌شود. در طراحی این نوع از کابینت‌های لاکچری مدرن تا جایی که مقدور است از تجملات اضافی و وسایل تزیینی غیر ضروری استفاده نمی‌شود. در کابینت لوکس مینیمال وسایل ضروری و کاربردی به سبکی مدرن و زیبا در کنار یکدیگر قرار گرفته است. در آشپزخانه‌هایی که طرح کابینت مینیمال دارند، خبری از شلوغی و بی‌نظمی مشاهده نمی‌شود. این آشپزخانه‌ها عموماً خلوت و منظم هستند. امروزه استفاده از کابینت‌های مینیمال در طراحی آشپزخانه‌های مدرن و لاکچری بسیار رایج است. این کابینت‌ها در عین مدرن و لوکس بودن، بسیار ساده و در عین حال زیبا هستند.

کابینت‌های طرح مینیمال عموماً کابینت‌هایی هستند که از نوع توکار بوده و بسیار جادار هستند. محتوای درونی این کابینت‌ها پنهان است به همین دلیل است که کابینت مینیمال حس نظم و ترتیب به آشپزخانه می‌دهد.

نمای کابینت شیبک مینیمال ساده است و در طراحی و ساخت آن عموماً از طرح‌های برجسته و منقوش و یا کنده کاری شده استفاده نمی‌شود.

کابینت نئوکلاسیک شباهت زیادی به کابینت‌های طرح کلاسیک دارد. اما در عین حال تفاوت‌های خاص خود را هم دارد.

کابینت کلاسیک شباهت زیادی به طرح‌های اشرافی و قدیمی اروپایی دارد. جلوه کابینت کلاسیک بسیار لاکچری است. کابینت کلاسیک در طرح‌ها و شکل‌های متنوعی وجود دارد ولی همگی آن‌ها در یک نقطه مشترک هستند؛ آن هم وجود تزیینات مجلل و پرنقش و نگار است.کابینت کلاسیک جلوه‌ای فاخر و لوکس به آشپزخانه می‌دهند. جنس این نوع کابینت‌ها عمدتاً از جنس چوب است.

کابینت‌های نئوکلاسیک تلفیقی از کابینت¬های مدرن و سنتی هستند. در طراحی این کابینت‌ها تلاش شده است که از ویژگی‌های هر دو سبک کلاسیک و مدرن استفاده بشود. کابینت‌های نئوکلاسیک در عین سادگی و شیک بودن دارای برخی تزیینات شبه کلاسیک هم هست که به آن جلوه‌ای مدرن و در عین حال فاخر بخشیده است.

کابینت مدرن و نئو مدرن

این نوع از کابینت‌ها برخلاف نوع کلاسیک تزئینات خاصی ندارد و به صورتی کاملاً ساده و مدرن طراحی شده است. سبک کابینت مدرن بیشتر مناسب افرادی است که تمایل زیادی به شلوغی محیط پیرامون خود ندارند. کابینت لوکس مدرن از متریال های مختلفی مانند ام دی اف، ممبران هایگلاس و غیره ساخته می‌شود. در طراحی کابینت مدرن سادگی و شیک بودن الویت دارد. دستگیره کابینت مدرن نیز عموماً ساده و در برخی موارد حتی مخفی یا بدون دستگیره است. این کابینت‌ها عموماً تا سقف امتداد پیدا می‌کنند و گزینه مناسبی برای آشپزخانه‌های کوچکی هستند که فضای زیادی در اختیار ندارند.

جنس و متریال کابینت آشپزخانه

کابینت مدرن لاکچری می‌تواند از متریال های مختلفی ساخته شده باشد. متریال و یا همان جنس کابینت تأثیر بسزایی در ظاهر و استایل کلی کابینت آشپزخانه دارد.

اغلب کابینت‌های لاکچری مدرن از جنس چوب هستند. کابینت‌های تمام چوب عموماً قیمت‌های بالاتری در مقایسه با سایر انواع کابینت‌ها دارند.

علاوه بر چوب، کابینت‌ هایگلاس، استیل، ممبران، ام دی اف و غیره نیز از انواع دیگر کابینت‌ها هستند. هر کدام از این‌ها می‌تواند زیبایی‌های خاص خود را داشته باشد.
چند ایده مدرن برای طراحی کابینت لاکچری

1. طرح‌های زیبا و ساده کابینت لوکس

تجمل‌گرایی می‌تواند برای افراد متفاوت به نظر برسد و آنچه دیگران فکر می‌کنند زیباست می‌تواند برای برخی ناخوشایند باشد. اما اگر یک چیز وجود داشته باشد که همه می‌توانند روی آن توافق داشته باشند، آن سادگی عناصر است که باعث عظمت فضا می‌شود. اگر به دنبال یک کابینت مدرن و لاکچری هستید استفاده از طرح‌های ساده و زیبا را فراموش نکنید.

2. استفاده از رنگ‌های مختلف در طراحی کابینت لوکس

استفاده از رنگ‌های مختلف در طراحی کابینت‌های لوکس می‌تواند یک ایده خوب و مؤثر باشد. برای استفاده از رنگ‌ها متفاوت در کنار یکدیگر باید کمی جسورانه فکر کنید. با این وجود استفاده از رنگ‌بندی‌های مختلف در کابینت مدرن باید منطبق بر اصول زیباشناسی باشد به همین دلیل بهتر است از ایده و طرح یک طراح با تجربه استفاده کنید.

3. طراحی کابینت مدرن لاکچری بدون دستگیره

یکی از راه‌هایی که می‌توانید آشپزخانه خود را مدرن کنید این است که کابینت‌های بدون دستگیره را امتحان کنید تا سطح صاف‌تری برای ظاهر صیقلی‌تر و بدون درز به شما بدهد. این سبک کابینت لوکس ممکن است برای همه طراحی‌های داخلی مناسب نباشد، اما برای سبک‌های مدرن یا مینیمال عالی است

4. برای طراحی کابینت لاکچری مدرن از درب‌های شیشه‌ای استفاده کنید.

استفاده از شیشه در درب‌های کابینت لوکس ایده بسیار خوبی برای اضافه کردن ظاهری مدرن به کابینت‌های آشپزخانه است. درست مانند سایر مواد، شیشه می‌تواند در روکش‌های مختلف مانند مات، شفاف، ساتن، رنگی، بازتابنده و موارد دیگر باشد. اگر می‌خواهید آشپزخانه و یا حمام خود را گران‌قیمت نشان دهید، پنل‌های شیشه‌ای در درب‌های کابینت می‌توانند به شما در رسیدن به آن کمک کنند. به علاوه، تمیز کردن آن آسان‌تر است زیرا به راحتی لکه نمی‌شود. فقط حتماً از شیشه‌های باکیفیتی استفاده کنید که به راحتی شکسته نمی‌شوند. اگر ظاهر شیشه‌ای را دوست دارید اما همچنان می‌خواهید محتویات داخل کابینت لوکس خود را پنهان کنید، می‌توانید از شیشه‌های مات استفاده کنید.

5. از کابینت‌ لوکس مستقل و پراکنده استفاده کنید.

ممکن است برخی از آشپزخانه‌ها فضای کافی در اختیار نداشته باشند. در این شرایط استفاده از کابینت‌های مستقل و پراکنده‌ای که در دیگر بخش‌های منزل قرار می‌گیرد می‌توانید ایده خوبی باشد. این کابینت لاکچری می‌تواند در هر قسمتی از منزل شما به صورت ایستاد و مستقل قرار گیرد.

6. از کابینت‌ لوکس با رنگ تیره و کنتراست بالا استفاده کنید.

کنتراست بالا در مورد مبلمان مد روز بوده است. به عنوان مثال، کابینت‌ لاکچری با کشوهای تیره‌تر در مقابل یک میز روشن جلوه‌ای چشمگیر خواهد داشت. برای اینکه زیبایی بیشتری به آن ببخشید می‌توانید مواد مختلفی را برای بافته‌ای مختلف نیز انتخاب کنید. به عنوان مثال، چوب تیره همراه با پیشخوان‌های مرمری می‌تواند سرسبز و فوق‌العاده به نظر برسد، زیرا می‌تواند هر آشپزخانه‌ای را برای هر کسی که سلیقه‌ای ظریف دارد مناسب کند.

7. از دستگیره‌ها و ابزار و یراق مدرن در کابینت لاکچری استفاده کنید.

اگرچه در طراحی کابینت لاکچری مدرن تمرکز اصلی بر روی خود کابینت‌ها است اما استفاده از ابزار و یراق شیک و لوکس نیز نقش بسیار مهمی در طراحی کابینت‌ها دارد. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به درستی و با وسواس زیادی انتخاب کنید، دستگیره‌های کابینت مدرن هستند. دستگیره‌ها باید جنس مرغوبی داشته باشند؛ به سادگی نشکنند و در عین حال رنگ آن‌ها نیز به راحتی از بین نرود. دستگیره‌ها از لحاظ طرح و استایل نیز باید با سایر عناصر کابینت لوکس آشپزخانه هماهنگی داشته باشد.

8. از فضای عمودی برای ذخیره‌سازی بیشتر استفاده کنید

همه افراد آشپزخانه بزرگی برای استفاده و نگهداری وسایل ندارند، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانند از طرح کابینت مدرن لاکچری استفاده کنند. برای فضای محدود، انتخاب کابینت‌های لوکس با فضای عمودی برای ذخیره‌سازی می‌تواند راه حل مناسبی باشد. طراحی کابینت عمودی به شما این امکان را می‌دهد که از یک منطقه عاقلانه استفاده کنید و همچنین می‌تواند به بهبود ظاهر کلی آشپزخانه یا حمام شما کمک کند.

بسیاری از آشپزخانه‌ها از فضای عمودی استفاده می‌کنند زیرا تعداد زیادی وسیله برای آشپزی نیاز به سازمان‌دهی دارند. اما برای کابینت حمام، بسیار کمتر رایج است. با این حال، هر منطقه کوچک و به هم ریخته‌ای را دنج‌تر و منظم‌تر نشان می‌دهد.

9. استفاده از تاج در کابینت لاکچری

استفاده از تاج در فضای کابینت لاکچری که به سبک طراحی کابینت چوبی کلاسیک ساخته شده است، علاوه بر پر کردن فضای خالی بالای کابینت و سقف آشپزخانه می‌تواند جلوه لاکچری و مدرنی به فضای آشپزخانه لوکس شما ببخشد.

10. چیدمان وسایل درون کابینت لوکس

یکی از مهم‌ترین و شاید پیش پا افتاده ترین نکته برای داشتن یک آشپزخانه لوکس و مدرن توجه به چیدمان وسایل درون کابینت است. اگرچه طراحی و نسب کابینت لاکچری و لوکس اهمیت زیادی دارد، اما چیدمان وسایل و ظروف موجود در آشپزخانه هم باید به نحوی باشد که مرتب باشد و با فضا و دکوراسیون آشپزخانه مدرن و لوکس تطابق داشته باشد.

چگونه با استفاده از نورپردازی ظاهری شیک و مدرن به کابینت‌های آشپزخانه خود بدهید؟

استفاده از نور در طراحی و دکوراسیون کابینت‌های آشپزخانه دو جنبه کاربردی و زیبایی دارد. با استفاده از نورپردازی می‌توان ظاهری شیک و زیباتری به کابینت مدرن و لاکچری آشپزخانه خود بدهید. به همین دلیل در این قسمت قصد داریم به بررسی اصول نورپردازی کابینت مدرن لاکچری بپردازیم.

1. نورپردازی بالای کابینت مدرن لاکچری

برای آشپزخانه‌هایی که سقف بلندی دارند، این نوع نورپردازی می‌تواند جلوه لوکس و لاکچری به کابینت‌های مدرن و آشپزخانه لوکس منزل شما بدهد. به کمک نورپردازی بالای کابینت‌ها می‌توان از فضای بین سقف و بالای کابینت به خوبی استفاده کرد. برای این منظور می‌توانید از لامپ‌های ال ای دی استفاده کنید.

2. نورپردازی زیر کابینت مدرن لاکچری

یکی از متداول‌ترین روش‌های نورپردازی کابینت لوکس آشپزخانه‌های مدرن استفاده از نورپردازی زیر کابینت است. این نوع از نورپردازی علاوه بر اینکه جنبه زیبایی داشته و چهره آشپزخانه لوکس منزل شما را می‌تواند متحول کند، نور مناسب‌تری نیز در محله‌ای پخت و پز غذا و یا شستشوی ظروف فراهم می‌کند.

3. نورپردازی داخل کابینت لوکس

این نوع از نورپردازی‌ها عموماً برای کابینت‌هایی استفاده می‌شود که دارای درب‌های شیشه‌ای هستند. تمرکز این نوع از نورپردازی‌های کابینت بر روی منطقه مشخصی است. در صورتی که یک ظرف تزیینی و زیبایی داشته باشید می‌توانید با قرار دادن آن در کابینت مدرنی با درب شیشه‌ای و استفاده از این نوع از نورپردازی، وسیله تزیینی مورد نظر خود را به خوبی نمایش دهید.

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه 2021-2022 توسط تیم متخصص ما قابل اجرا می باشد.

مقالات مشابه

محصول مشابه

دکوراسیون‌تان را همانگونه که در ذهن تصور می کنید با خدمات ما بسازید

VERGEUR WOOD CRAFTS