روشویی


روشویی از اجزای مهم ساختمان محسوب می شود و باید در انتخاب آن دقت کنید. شرکت های زیادی وجود دارند که با ارائه محصولات مختلف مانند درب و کابینت لاکچری مشتریان را جذب می کنند. آن ها از مواد اولیه مختلفی برای ساخت رو شویی استفاده می کنند. شیشه، سنگ، چوب، سرامیک از رایج ترین این مواد هستند. گاهی ترکیب این مواد با یکدیگر یک محصول منحصر به فرد ایجاد می کند. انتخاب هر یک از آن ها تا حد زیادی به سبک حمام بستگی دارد. به عنوان مثال حمام های کوچک به سبک های روشویی کوچک و خاصی نیاز دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت مفصل درباره نحوه انتخاب رو شویی در ساختمان ها، مواد اولیه مختلف برای ساخت آن ها و انواع مدل های رو شویی صحبت کنیم.

روشویی در ساختمان ها

روشویی یکی از اصلی ترین بخش های یک سرویس بهداشتی و گاهی حمام است. طراحان و معماران توجه ویژه ای به این بخش از ساختمان دارند. با توجه به اهمیتی که رو شویی دارد، شرکت های تولید کننده آن را در مدل ها و سبک های مختلفی تولید می کنند. انتخاب رو شویی تا حد زیادی به سبک، ترکیب رنگ، فضا و چیدمان حمام بستگی دارد. برای اینکه یکی از این محصولات را انتخاب کنید، باید به نکات خاصی توجه کنید.

اندازه حمام

حمام مورد نظر شما تا حد بزرگ است؟ همانطور که گفتیم سبک و اندازه رو شویی ها بسیار متنوع است. هر یک از آن ها برای مکان خاص با اندازه خاصی مناسب است. شما باید متناسب با اندازه حمام یا سرویس بهداشتی خود یکی از روشویی ها را در اندازه و طرح مناسب انتخاب کنید. لگن های گوشه ای یکی از بهترین انتخاب ها برای حمام و سرویس بهداشتی های کوچک هستند. محل قرار گیری رو شویی اهمیت زیادی دارد. باید آن را در جایی قرار دهید که مسیر رفت و آمد را مختل نکند و باعث شلوغی نشود.

نصب

هر روشویی نیاز به نصب کردن دارد. نصب هر کدام از رو شویی ها با دیگری فرق دارد. هر یک از انواع مدل ها به روش خاصی روی دیوار یا روی کابینت نصب می شوند. برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید، از محل نصب آن اطمینان حاصل کنید.

شیرآلات

در واقع شیرآلات بخشی از روشویی محسوب می شوند. هر سبک و طرح رو شویی به شیرآلات خاصی نیاز دارد. سبک آن باید با حمام و البته رو شویی مطابقت داشته باشد. با توجه به تنوع خوبی که در شیرآلات وجود دارد، به راحتی می توانید محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در کارخانه تولید درب چوبی انواع مختلف محصولات چوبی مانند روشویی را تولید می کند.

مواد اولیه برای ساخت روشویی

همانطور که گفتیم تنوع در ساخت و طراحی روشویی اهمیت زیادی دارد. از همین رو شرکت های تولید کننده، آن را در طرح و با مواد اولیه مختلفی تولید می کنند. این سبب می شود که هر کس بتواند به راحتی محصول دلخواه خود را پیدا کند. برای اینکه بهترین مواد اولیه را انتخاب کنید، برخی از رایج ترین و بهترین مواد را در ادامه ذکر می کنیم.

سرامیک

یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین مواد برای ساخت روشویی، سرامیک است. دلیل محبوبیت آن به تنوع بالای آن بر می گردد. قیمت مناسب و دوام بالا از اصلی ترین ویژگی های رو شویی های سرامیکی محسوب می شود. شما به راحتی می توانید سرامیک را تمیز کنید و نگهداری از آن آسان است.

سنگ

سنگ ها خصوصا سنگ مرمر یکی از بهترین انتخاب ها برای ساخت روشویی در ساختمان های شیک و لوکس است. تمیز کردن این سنگ ها راحت است و ظاهری شیک به حمام یا سرویس بهداشتی می بخشند. متناسب با سبک حمام و البته بودجه ای که دارید می توانید انواع رو شویی از جمله از جنس سنگ را انتخاب کنید.

آشنایی با انواع روشویی

روشویی مدل های مختلفی دارد تا همه بتوانند محصول محبوبشان را پیدا کنند. شاید بهتر باشد کمی درباره مدل های مختلف روشویی صحبت کنیم. به این شکل یک دید کلی برای خرید و انتخاب آن خواهید داشت. در ادامه به مدل های مختلف آن اشاره می کنیم.

پایه کامل

حتما تا به حال با این نوع رو شویی آشنا شده اید. این حوضچه سبکی کلاسیک دارد و البته با مدل های مختلفی تولید می شود. این طور به نظر می رسد که حوضچه توسط پایه زیرین پشتیبانی می شود؛ در حالی که حوضچه به دیوار نصب شده است. در واقع پایه برای پوشش لوله ها و بخش های نازیبا استفاده شده است.

نیمه پایه

رو شویی نیمه پایه ظاهری شبیه به پایه کامل دارد. این نوع روشویی کاملا دیواری است. این یکی از بهترین انتخاب های برای کسانی است که نمی خواهند فضای کف را اشغال کنند. این رو شویی کاملا به دیوار می چسبد.

دیوار نصب

روشویی دیوار نصب کاملا به دیوار وصل می شود. چیزی وجود ندارد که لوله را بپوشاند. معمولا کسانی که جای کمی در اختیار دارند، از این نوع رو شویی استفاده می کنند. این حوضچه سبکی مدرن دارد و برای علاقه مندان به این سبک بسیار ایده آل است.

کابینتی

به این سبک از روشویی کابینتی یا کارنتری می گویند. این رو شویی ماننده کاسه ای است که روی یک جعبه قرار گرفته است. این یکی از مدرن ترین سبک های رو شویی است که با مواد اولیه مختلفی مثل چوب و سنگ ساخته می شود. این مدل از رو شویی برای افراد مختلفی مناسب است و در سبک و اندازه های مختلفی هم تولید می شود.

مواردی که ذکر کردیم از مدل های رایح و البته محبوب روشویی در بازار محسوب می شد. هر کدام از آن ها برای حمام و سلیقه خاصی مناسب اند.

در نهایت انتخاب روشویی در ظاهر حمام و البته کاربرد آن نقش مهمی را ایفا می کند. برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید، به اندازه حمام و سبک آن دقت داشته باشید. انواع رو شویی با سبک های مدرن و سنتی در بازار وجود دارند که با حمام یا سرویس بهداشتی شما قابل هماهنگی اند. به علاوه مواد اولیه در ظاهر و دوام روشویی نقش مهمی دارد؛ پس در انتخاب آن دقت کافی را داشته باشید.

برای آشنایی با کمد دیواری کلاسیک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

دکوراسیون تان را همانگونه که در ذهن تصور می کنید با خدمات ما بسازید

VERGEUR WOOD CRAFTS