×

به اشتراک بگذارید

  • درب هیدن

آیا به خرید درب هیدن فکر می کنید؟ ابتدا این 6 نکته را در خرید این درب نظر بگیرید.

درب هیدن (مخفی) و قفسه های کتاب مخفی فقط برای ابرقهرمانان داستان ها و جاسوسان نیست. اگر به فکر خرید درب هیدن و نصب آن در خانه خود هستید، به دقت در مورد بودجه، مجوزها و بسیاری از مسائل دیگر فکر کنید.درب چوبی از انواع درب های پرکاربرد است.

فرقی نمی کند یک میلیاردر باشید که مایل است پنهانی به مبارزه با جرم و جنایت بپردازد، یا یک فرد عادی که فضای ذخیره‌سازی کمی دارد، یا فردی که می‌خواهد برای بدترین اتفاقات آماده باشد، خرید درب هیدن یا قفسه کتاب ممکن است به ذهن شما خطور کرده باشد. این گذرگاه های استتار شده به گونه ای طراحی شده اند که در صورت عدم استفاده توجه کسی را به خود جلب نکنند، اما دسترسی آسانی را برای کسانی که می دانند کجا هستند فراهم کنند. ناگفته نماند، درب هیدن واقعا اعجاب انگیز و جالب است.

اگر قصد خرید درب هیدن یا قفسه کتاب مخفی را دارید، قبل از اینکه یکی تهیه کنید لازم است این مقاله را بخوانید.

درب هیدن

درب مخفی شیئی است که ورودی یک اتاق مخفی، تونل فرار یا هر منطقه دیگری را که لازم است مخفی باقی بماند، پنهان می کند.

در ابتدا، درهای مخفی که در مقبره ها یا قلعه ها یافت می شد، بزرگ، سنگین و حجیم بودند و نیاز به تیم هایی از افراد متخصص برای نصب داشتند.

همانطور که ساخت و ساز خانه ها تغییر کرد و مدرن تر شد، طراحی درب هیدن نیز تغییر کرد. درب‌های مخفی امروزی کوچک‌تر و سبک‌تر هستند و در کارخانه‌ها ساخته می‌شوند و سپس به خانه مشتری ارسال می‌شوند، جایی که کمتر از دو یا سه نفر می‌توانند آن‌ها را نصب کنند.

همانطور که نیاز به درب مخفی در طول زمان تکامل یافته است، انواع و سبک های این نوع درب نیز تغییر کرده است. برخی از درب چوبی مدرن شکل یک قفسه کتاب را به خود گرفته اند که هم محلی برای نگهداری کتاب محسوب می شوند و هم ورودی به یک مکان مخفی. پس از محبوبیت یافتن درب های قفسه کتاب، سبک ها و انواع مختلفی از درهای مخفی توسعه یافت و در دسترس قرار گرفت. امروزه به نظر می رسد که انواع آنها تقریباً بی پایان است و فقط به تخیل فرد محدود می شود.

سابقه درب هیدن در دوران باستان

اولین تمدن شناخته شده ای که از درهای مخفی در سازه های خود استفاده می کرد مصر باستان است. جایی که سازندگان اهرام از درهای مخفی برای دور نگه داشتن دزدان مقبره استفاده می-کردند. در قرن دوم پس از میلاد مسیحیان از درهای مخفی برای پنهان شدن از آزار و اذیت افراد ملحد استفاده می کردند. آنها با استفاده از این نوع درها اتاق هایی را که برای عبادت می ساختند پنهان می کردند.

دوران قرون وسطی

در قرون وسطی، حاکمان محلی با ساختن قلعه‌های بزرگ، ثروت و قدرت خود را به رخ دیگران می‌کشیدند. این دژهای سنگی اولین خط دفاعی در برابر حمله قریب الوقوع بودند. گذرگاه‌های پرپیچ‌وخم، که معمولاً توسط یک در مخفی محافظت می‌شدند که به‌عنوان وسیله‌ای برای گیج کردن مهاجمان احتمالی استفاده می‌شد. درحالیکه ساکنان قله از یک مسیر امن خارج می شدند.

جنگ داخلی آمریکا

در زمان جنگ داخلی آمریکا شبکه‌ای از گذرگاه‌های مخفی به نام «راه‌آهن زیرزمینی» برخی خانه‌ها را به هم وصل می کرد تا برده-ها بتوانند فرار کنند.

با این روش آمریکایی های آفریقایی تبار عبور ایمن برده ها به ایالت های آزاد و مکزیک را -که برده داری در آنها لغو شده بود- تضمین می کردند. در آن زمان دیوارهای کاذب و درهای هیدن نقش زیادی در جلوگیری از کشف راه آهن زیرزمینی ایفا می کردند.

عصر جدید

اگرچه نیازهای ما برای خرید درب هیدن در طول زمان تغییر کرده است، درهای مخفی امروزی کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به نمونه های قدیمی خود دارند. مردم اکنون بیشتر به ایجاد فضای اضافی علاقه مند هستند تا مخفی کردن یک فضا.

درب قفسه کتاب هنگامی که جای یک درب داخلی معمولی را می-گیرد، می تواند فضای هدر رفته را به یک فضای قابل استفاده و مفید تبدیل کند.

درب قفسه کتاب استاندارد که شامل درب‌های قفسه کتاب تک، دوبل و دوتایی می‌شود. این نوع درب هیدن برای نگهداری کتاب، نوآوری و افزایش کاربرد فضاها طراحی شده است. این درحالی است که درب‌های مخفی که شامل درب‌های آلفا و آینه می‌شود، به‌طور خاص برای مخفی کردن طراحی شده‌اند. هر دو نوع درب، استاندارد و مخفی دارای چندین مدل مختلف هستند.

مطالعه بیشتر: درب لابی لاکچریدرب هیدنخرید درب هیدن 

خرید درب هیدن مطمئنا بدون هدف نیست. افراد اهداف مختلفی را برای خرید این نوع درب دارند. برای تامین این اهداف لازم است از قبل آنها را مشخص کنید. علاوه بر این مشخص کردن بودجه و سایر جزئیات کار به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

در این قسمت از مقاله نکاتی را مطرح می کنیم که لازم است قبل از خرید درب هیدن به آن توجه کنید.

هدف خرید درب هیدن چیست: امنیت یا نوآوری؟

اولین سوال این است که چرا می خواهید درب مخفی داشته باشید. آیا می خواهید برای امنیت آن را نصب کنید یا برای نوآوری؟ آیا به یک اتاق مخفی برای پناه گرفتن نیاز دارید، یا فقط با نصب یک قفسه کتاب به عنوان ورودی یک فضای مخفی، از فضای کوچک ایجاد شده نهایت لذت را می برید؟

درب‌های امنیتی شامل مهندسی و طراحی زیادی هستند و حتی بسیاری از کابینت‌سازان و چوب‌سازان باتجربه فاقد تخصص لازم برای اجرای آن‌ها هستند. ایجاد یک درب مخفی که هدف از آن نوآوری است و نه امنیت، بسیار ساده تر است.

بودجه شما چقدر است؟

خرید درب هیدن و قفسه‌های کتاب مخفی می‌توانند طیف وسیعی از قیمت را داشته باشند. اگر بودجه کمی دارید، باید بررسی کنید که خرید درب هیدن با چه امکاناتی برای شما میسر است. آیا با پرداخت هزینه یک درب لوکس مشکلی ندارید یا می خواهید یک درب ارزان قیمت سفارش دهید و خودتان آن را نصب کنید؟

اگر می توانید پول زیادی خرج کنید، گزینه های طراحی شما تقریباً بی شمار است. قفسه‌ها، آینه‌ها، تزئینات سفارشی، مجسمه-های چوبی عجیب و غریب، و ویژگی‌های امنیتی مانند پیچ‌های بسته، ضد گلوله و سایر گزینه‌ها همه آپشن هایی هستند که می‌توانید پول خود را برای آن خرج کنید.

نصب درهای مخفی بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنید طول می کشد.

چه شما یک درب جدید را سفارش دهید و خودتان آن را نصب کنید یا برای طراحی و ساخت یک درب سفارشی به یک متخصص پول پرداخت کنید، این کار زمان بر است. زمان لازم برای نصب درهای از پیش طراحی شده هیدن گاهی 1 تا 2 ماه است.

حتی افرادی که تجربه لازم را دارند باید انتظار داشته باشند که 10 برابر بیشتر از طولانی‌ترین تخمین‌ها برای نصب درب وقت صرف کنند، زیرا پیچ و خم های زیادی در مورد نصب این گذرگاه‌های مخفی وجود دارد.

مجوزها می توانند مشکل ساز باشند.

درهای جدید یا نصب در برای صرفه جویی در فضا احتمالاً مشکل ساز نیست، اما اگر بخواهید یک در امنیتی نصب کنید احتمال دارد لازم باشد مجوز بگیرید. این که درب را در کجا نصب می کنید، چرا نصب می کنید و مواردی از این قبیل لازم است از قبل بررسی شود و در صورت لزوم مجوزهای لازم کسب شود. با این وجود چون ماهیت این درها مخفی هستند احتمالا مایل نیستید کسی از آنها مطلع باشد. با این حال بد نیست قبل از دور زدن قوانین در مورد آنها تحقیق کنید.


درب هیدن و نصب آن

درهای مخفی پیشساخته به صورت آنلاین در برخی از خرده فروشیها در سرار جهان در دسترس هستند. یک فرد آماتور میتواند نصب را با ابزار مناسب، زمان کافی و صبر زیاد انجام دهد. با این حال، این درها معمولا برای نوآوری طراحی شده اند، بنابراین انتظار نداشته باشید که ویژگیهای امنیتی زیادی را به همراه داشته باشند.


برای خرید درب هیدن امنیتی، بهتر است یک متخصص استخدام کنید. آنها به خانه شما میآیند، ساختار را بررسی میکنند و برای طراحی درب از برنامه CAD استفاده میکنند. هنگامی که درب آماده شد، نصب آن به تخصص نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که با فضا ترکیب شده و امنیت مورد نظر را فراهم کرده است. شما نمیتوانید چنین طراحی و نصب حرفهای را از راه حل غیر سفارشی و با خرید درب هیدن به صورت آنلاین به دست بیاورید.


با درب امنیتی هیدن برای بدترین حالت برنامه ریزی کنید.

اگرچه درهای مخفی که برای نوآوری طراحی شدهاند به ندرت تنها راه ورود و خروج هستند، درهای امنیتی اغلب تنها گذرگاه برای یک فضا هستند. اگر اتفاقی افتاد، مانند گیرکردن درب در جای خود یا حضور متجاوزی که شما را مجبور کند در فضای پشت در محبوس بمانید، حتماً یک روش ارتباطی با دنیای بیرون در طرف دیگر در داشته باشید. همچنین، دسترسی به وسایلی مانند غذا، آب، تهویه و نیازهای توالت میتواند به شما کمک کند تا بتوانید به مدت طولانی در فضای امن پشت در مخفی زندگی کنید. 


سخن آخر

درب هیدن از گذشتههای دور وجود داشته و به بشر کمک کرده تا در برابر دشمنان از خود محافظت کند. با این حال هدف از خرید درب هیدن در عصر کنونی تا حدودی تغییر کرده است. امنیت و نو آوری اهدافی هستند که افراد برای خرید درب هیدن به دنبال آن هستند. انتخاب هدف، بودجه و برخی از نکات دیگر به شما کمک میکند بهترین در مخفی را انتخاب کنید. 

مطالعه بیشتر: درب پیوت pivot

مقالات مشابه

دکوراسیون‌تان را همانگونه که در ذهن تصور می کنید با خدمات ما بسازید

VERGEUR WOOD CRAFTS