درب مدرن

5 فاکتور که یک درب مدرن را مدرن میکند

از آنجایی که فرآیند نوسازی و بازسازی در هر خانه ای اتفاق میافتد، بسیاری از سرمایه‌گذاران املاک، مالکان و صاحبخانه‌ها تصمیم می‌گیرند تا درهای سنتی خارجی و داخلی را با درهای مدرن جایگزین کنند. علامت یک درب مدرن تلفیق عملکرد درست با زیبایی و نوآوری است. درهای سنتی میتوانند جوهره سبک معاصر را منعکس کنند، اما درب مدرن ویژگیهای مشخصی دارد.

در این مقاله 5 فاکتور که ویژگی های یک درب مدرن محسوب میشوند را برشمرده ایم و در انتها 4 مدل درب را ارائه کردهایم تا راهنمایی برای کسانی باشد که قصد خرید درب  را دارند.

خطوط صاف و تمیز

رنگهای جدید

دستگیره براق

شیوههای نوآورانه باز شدن درب

مواد با کیفیت بالا

انتخاب یک درب ورودی مدرن یا خرید درب مدرن داخل ساختمان مدرن نیازمند بررسی دقیق است. این کار به شما کمک میکند تا دربی که که برای فضای خانه شما بهترین گزینه است پیدا کنید. تعداد انتخابهای طراحی به طور مداوم در حال افزایش است زیرا همواره شرکتهای بیشتری در جهان شروع به ساخت دربهای مدرن میکنند. برای راهنمایی بیشتر درباره خرید درب مدرن تا انتهای مقاله با ما باشید.

1. خطوط صاف و تمیز

سبک سنتی لزوماً شیک نیست، شیوه مدرن نیز همیشه ساده نیست. طراحان داخلی اغلب ترکیبی از عناصر هر کدام از این دربها را انتخاب می‌کنند، که منجر به جلوه مدرن می‌شود. درب مدرن هنرهای دستی و اصالت کشور را با طراحی معاصر ترکیب می‌کند.

درهای مدرن با خطوط صاف، ضخیم و تمیز، سبکی معاصر را به ورودی خانه یا پلان داخلی خانه ارائه میکنند. اگرچه ساده است، اما جزئیات درب مدرن در کنار یک دیوار یا در کنار یک پنجره بیشتر به چشم میآید، که نشان دهنده قدرت ساختار آن است. این خطوط را میتوان با افزودن یک نور کناری مستقیم و عمودی در دو طرف تکمیل کرد. این نور کمک میکند تا خطور مستقیم، تمیز و ضخیم روی کار بهتر دیده شود.

2. رنگ های معاصر

دربهای چوبی سنتی معمولاً با رنگهای طبیعیتری ساخته میشود. از سوی دیگر، طراحی مدرن، اغلب نیاز دارد که چوب را با رنگ‌های روشن و رنگارنگ پرداخت کنند یا با پوششی واضح از یک رنگ خیره کننده رنگ آمیزی کند. این رنگها به جذابیت بیرونی خانه شما و همچنین به زیبایی فضای داخلی خانه شما می‌افزاید.

درهای مدرن منحصراً از چوب معمولی گردو یا چوب ماهون ساخته نمیشوند (اگرچه ممکن است از این چوبها ساخته شوند). درهای ورودی معاصر را میتوان از فولاد ضد زنگ، فایبر گلاس، آهن، آلومینیوم یا حتی شیشه های کاملاً ضخیم ساخت. دربهای داخلی مدرن نیز اغلب از این همین الگو پیروی میکنند. یافتن این مواد و گزینه‌های رنگی در درب‌های سنتی سخت‌تر است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند از طریق خرید درب مدرن، ویژگیهایی را که به دنبال آن هستند به خانه خود بیاورند.

3. دستگیره براق

دستگیرههای مدرن با خطوط مستقیم و براق معمولاً در جلو و پشت دربهای مدرن نصب میشوند. این خطوط زاویه‌دار و معاصر جایگزین خطوط منحنی دستگیرههای سنتی می‌شوند. یک دستگیره درب مدرن معمولاً از مواد پررنگ و فلزی ساخته می‌شود، درحالیکه دستگیره‌های سنتی اینطور نیستند. تقریبا میتوان گفت خرید درب مدرن همواره با خرید دستگیرههای براق همراه است.

4. شیوههای نوآورانه باز شدن درب

یکی از هیجان‌انگیزترین ویژگی‌های درب مدرن، سیستم‌های نوآورانه برای باز و بسته شدن درب است که نسبت به لولاهای سنتی تفاوت چشمگیری دارد. برای مثال اگر درها در امتداد یک مسیر حرکت کنند و باز شوند، درهای کشویی نامیده میشوند.

با توجه به تنوع شیوه باز و بسته شدن درب، بازسازی کنندگان و صاحبان خانه باید هنگام خرید درب مدرن تعیین کنند که کدام درب برای مصرف مورد نظر آنها بهتر است. البته در نظر داشته باشید که دربهای کشویی هم میتوانند انواع مختلف داشته باشند. برای مثال ممکن است یک لنگه داشته باشند و یا دولنگهای باشند. حتی ممکن است دو لنگه در قابلیت این را داشته باشند که به طور کامل پشت هم قرار بگیرند.

شیوه باز شدن پاکتی نیز یکی از شیوههای نوین برای باز شدن دربهای مدرن است.

5. مواد با کیفیت بالا

درب‌های مدرن عموماً از مواد با کیفیت بالا ساخته می‌شوند که می‌تواند به تنظیم دمای خانه کمک کند و امنیت بیشتری در برابر شکستگی ایجاد کند. ساختار این درها طوری است که دوام زیادی دارد. درب مدرن میتواند در برابر آب و هوا و گذشت زمان مقاومت کند.

نحوه استفاده از چوب و سایر ترکیبات برای ساخت در میتواند تفاوت زیادی در نتیجه کار ایجاد کند. به عنوان مثال، تفاوت بین دو نوع مختلف درب چوبی را در نظر بگیرید: درب توخالی و درب توپر. اکثر درهای سنتی درهای چوبی توخالی هستند. در حالی که بیشتر درهای مدرن به شکل توپر ساخته میشوند.

خرید درب چوبی تو خالی ممکن است به اندازه نوع توپر هزینه داشته باشد. اما خرید درب مدرن چوبی توپر مزایای خیلی بیشتری دارد. این نوع درب مدرن عایق صوتی خوبی است، دوام بیشتری دارد و مانع از هدر رفت گرما و سرمای داخل منزل شده و بنابراین در مصرف انرژی صرفه جویی میکند. با در نظر گرفتن همه این نکات مثبت، خرید درب مدرن توپر تاثیر بیشتری بر ارزش خانه و پس انداز ماهانه شما دارد.

درب چوبی مدرن

درب چوبی مدرن به دلیل اهمیت زیبایی شناختی و جذابیت طراحی، در همه جهان شناخته شدهاند. علاوه بر دوام، این نوع دربها نقشی مهمی در غنی‌سازی طراحی کلی داخلی خانه دارند. سبکها، رنگها و پیکربندیهای متعدد، طیف وسیعی از گزینه های طراحی را برای درب چوبی مدرن فراهم میکند.

درب چوبی مدرن طرح روکشدار (Veneer Door Designs)

Veneer Door Designs

دربهای روکش دار از بادوامترین مواد اولیه طبیعی ساخته میشوند. این دربهای مدرن در طیف وسیعی از طرح‌ها و ترکیب‌های رنگی عرضه می‌شوند. کارآیی آسان روکش باعث ایجاد طرح‌های بسیار سفارشی شده برای برآورده کردن نیازهای منحصر به فرد افراد می‌شود.

درب روکشدار دارای ویژگیهای کلیدی زیر است:

ثبات ابعادی بیشتر

دوام بالا

پوشش سطحی با کیفیت

طیف وسیعی از رنگ و طرح

ایده آل برای محیط داخلی در خانه های لوکس

علاوه بر ویژگیهای طراحی متمایز، درب چوبی مدرن روکشدار محکم، بسیار انعطاف پذیر و مناسب برای شرایط آب و هوایی مختلف است. بنابراین، طرحهای این نوع درب به یکی از معروفترین طرحهای درب چوبی مدرن تبدیل شده است.

درب چوبی مدرن تخت HDF (HDF Flat Door Designs)

ویژگی طراحی درب تخت HDF غنای بافت و پرداخت آن است. با انتخاب بافت دانه مناسب میتوان طرحها و سبکهای مختلفی را ست کرد. همچنین، میتوانید سطوح صاف را برای داشتن ظاهری ظریف انتخاب کنید.
برخی از مزایای کلیدی استفاده از درب تخت HDF عبارتند از:
درب تخت HDF با اکثر تمهای داخلی خانه بسیار میسازد.
درب تخت HDF به دلیل ظرفیت تریم، انعطاف پذیری بالایی را برای نصب ارائه میدهند.
این نوع درب مدرن در برابر رطوبت و پوسیدگی مقاومت دارند.
تحت تأثیر شرایط آب و هوایی قرار نمیگیرد.
دربهای تخت HDF برای طبیعیترین سبکهای داخلی خانه مناسب هستند. آنها ساده‌ترین مضامین را ارائه می‌دهند و می‌توان آن‌ها را برای سبک‌های شلوغ مطابق با سلیقه سفارشی کرد.
ورگر تولید کننده درب چوبی با بهترین متریال است.
دکوراسیون تان را همانگونه که در ذهن تصور می کنید با خدمات ما بسازید

VERGEUR WOOD CRAFTS