×

به اشتراک بگذارید

  • درب لوکس

درب لوکس از مجموعه تولیدات درب ضدسرقت با ویژگی‌های کاربردی و نمای خاص و متمایز است. محصولی که با نام خود بسیار هماهنگ بوده و از هر جهت زیبا، لوکس و مطابق با فناوری روز دنیا تهیه می‌شود.ورگر تولیدکننده درب لوکس شما را در خرید این درب ها راهنمایی می کنند.

علاوه بر حفظ ایمنی و رعایت استانداردهای کاربردی در این نوع درب درباره زیبایی آن نیز تدابیر لازم دیده شده تا بتواند هماهنگ با سایر اجزای ساختمان بوده و از تناسب کافی از هر جهت برخوردار باشد.

در این نوشتار ضمن معرفی درب لوکس و ویژگی‌های آن شما را با نمای ظاهری و کاربردهای آن نیز آشنا می‌کنیم.

تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

درب لوکس از گذشته تاکنون...

درب و کاربردهای آن در هر ساختمان بخشی از ساختمان و نیز نمای آن را تشکیل می‌دهد. از زمان تولید درب‌های قدیمی چوبی و فلزی که اغلب نقش محافظ برای ساختمان را داشتند و پس از آن نمونه‌های کلاسیک با نقوش و رنگ و نمای متنوع تا نسل جدید درب لابی مدرن سال‌ها طی شده است.

امروزه و با به‌کارگیری فناوری‌های نوین ساخت درب، محصولات جدیدی به بازار آمده که تفاوت‌های بسیاری با نمونه‌های کلاسیک دارند. محصولاتی با یک دنیا تنوع و در عین حال ویژگی‌های مشترک که رضایت کاربرانی با سلیقه‌ها و الزامات کاربردی مختلف را تامین می‌کند.

حفظ ایمنی و رعایت استانداردهای تولید از نخستین و مهم‌ترین مواردی است که در ساخت انواع درب لوکس ضد سرقت به کار گرفته می‌شود. موردی که اصلی‌ترین انگیزه از خرید این نوع درب به‌شمار می‌آید.

اما در کنار این موارد، زیبایی درب‌های ضد سرقت به‌ویژه در مدل‌های لوکس نیز از جایگاه مهمی بین کاربران برخوردار است.

تنوع این محصولات نیز با توجه به محل نصب آنها دارای دسته‌بندی‌هایی است که متریال مصرفی و طراحی این نوع درب ها را نیز تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

برای مثال نصب درب مخصوص ورودی آپارتمان از این نوع با نمونه ضد سرقت مناسب برای ورودی لابی تفاوت‌هایی دارد که در ساخت آن منظور می‌شود. هم‌چنین نمونه‌ درب لوکس ضد سرقت مناسب برای استفاده در ساختمان تجاری با انواع مسکونی متفاوت بوده و در ساخت آن نکات و فناوری های خاصی به‌کار گرفته می‌شود.

در ادامه مطلب به بررسی جنبه‌های مختلف ساخت این نوع درب می‌پردازیم.

با ما همراه بمانید.

درب لوکس: آمیزه تکنولوژی و هنر!

ساخت درب چوبی در کنار نکات فنی بسیاری که دارد، مستلزم رعایت ظرافت و اصول مهندسی در بالاترین سطح در ساخت نیز هست. نکته‌ای که تولید و خرید درب لوکس را در اولویت بسیاری از کاربران قرار داده است.

از ویژگی‌های مهم این نوع درب می‌توان به ضخامت بخش روکش چوبی در آن اشاره نمود که بیش از 2 میل بوده و بر کیفیت رنگ‌آمیزی آن تاثیر مثبتی برجای می‌گذارد. این نوع روکش‌ها دارای تنوع در متریال ساخت هستند که مدل‌های روکش CNC، برجسته اکونومی یا اقتصادی و برجسته لوکس از معروف‌ترین آنها به‌شمار می‌آیند.

استفاده از تجهیزات مدرن برش و پرس کاری نقش مهمی در کیفیت این تولیدات داشته و آنها را به بهترین شکل هدایت می‌کند.

تنوع قیمت در این محصولات تا حدود زیادی به میزان برجستگی‌های موجود بر روی درب و ضخامت و کیفیت آنها بستگی دارد. رنگ‌های طیف قهوه‌ای و سفید که بیشترین میزان کاربرد را در این تولیدات ایفا می‌کنند.

کیفیت رنگ‌آمیزی درب لوکس نیز از آیتم‌های مهم در قیمت‌گذاری این تولیدات بوده و سهم زیادی در انتخاب و رضایت مشتریان از این محصولات ایفا می‌کند. با وجود امکان ایجاد تنوع در شیوه‌ و مواد اولیه در رنگ‌آمیزی این نوع درب‌ها، استفاده از رنگ‌های الکترواستاتیک برای این منظور بسیار متداول و گزینه بهتر است.

تا جایی که نمونه‌هایی با چنین مشخصاتی از قیمت بالاتری برخوردارند.

در ادامه مطلب با شما درباره ابزار و یراق این ملزومات سخن خواهیم گفت.

با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر: درب هیدن


درب لوکسدرب لوکس ضد سرقت و گزینه‌های ابزار و یراق!

با شنیدن واژه ضد سرقت، اغلب ما به استحکام و مقاومت لوازم فکر کرده و محصولاتی با این ویژگی ‌را در نظر می‌آوریم. البته باید به‌خاطر داشت که دوام و کارایی در یک محصول به ویژگی‌های تخصیص یافته در اجزای آن مربوط می‌شود و در مورد درب لوکس نیز، مواردی نظیر ابزار و یراق تاثیر بالایی در شکل‌دهی این بخش دارند.

قفل این نوع درب و زبانه‌های به کار رفته در درب‌های ضد سرقت را می‌توان اصلی‌ترین بخش در این مورد دانست. نقش مهم عداد و کیفیت زبانه‌ها به‌خوبی در مزیت ضد سرقت این محصولات موثر بوده و نقش آن را در ممانعت از بروز سرقت مشخص می‌کند.

این درب‌ها با وجود زبانه‌های متعدد که در جهات مختلف قرار می‌گیرند هنگام قفل کردن از جهات مختلف وارد چهارچوب درب شده و آن را محکم می‌کنند.

لولاهای نصب و دستگیره‌ها نیز از دیگر اجزای مهم در این نوع درب لوکس به‌شمار می‌آیند که علاوه بر زیبایی به کیفیت این محصولات نیز کمک می‌کنند.

قیمت درب لوکس چگونه تعیین می‌شود؟

یکی از نکات مهم در خرید درب لوکس قیمت‌گذاری آن است که با توجه به آیتم‌های متنوعی تعیین می‌گردد.

یکی از موثرترین این موارد ویژگی‌ها و تفاوت‌های شاخص این نوع درب با انواع معمولی است. نمونه‌های این تفاوت‌ها را می‌توان در متریال مصرفی و شیوه ساخت مشاهده نمود که تاثیر بالایی بر قیمت این تولیدات دارند.

هم‌چنین از نقش برند سازنده و داخلی یا وارداتی بودن این محصولات نیز نمی‌توان صرف‌نظر نمود. چنانکه امروزه نمونه‌های درب لوکس ترک از پرطرفدارترین انواع این نوع درب ضد سرقت به‌شمار می‌آیند.

با وجود همه این موارد، نمی‌توان قیمت قطعی و ثابتی را برای انواع درب لوکس داخلی و وارداتی تعیین نمود و این کار نیاز به کارشناسی دارد.

دلیل آن هم نوسانات بازار و قیمت ارز است که بر نرخ تک تک اجزای تولید درب تاثیر می‌گذارد. کیفیت بالای قطعات مصرفی در ساخت درب لوکس نیز از عوامل افزایش دهنده این قیمت‌هاست که باید به آن توجه داشت.

بالاتر بودن قیمت این نمونه‌ها نیز به مجموعه‌ای از این عوامل بستگی دارد.

از مزایای کاربرد درب ضد سرقت لوکس بیشتر بدانیم!

ساختار متمایز درب‌های ضد سرقت و خواص آنها باعث شده این نوع درب حفاظ مناسبی در برابر ورود غیر مجاز افراد و سرقت باشد. استفاده از ورق فولادی ضخیم در نقش هسته درب و استفاده از انواع قفل و زبانه مخصوص در ساخت این محصولات کمک کرده تا درب لوکس از نوع ضد سرقت به محصولی متفاوت تبدیل شود.

دید چشمی واید با ساختار دستگیره دیجیتال و قابلیت ضبط از دیگر مزیت‌هایی است که برای این تولیدات در نظر گرفته شده است.

ورقه فولادی در بخش هسته با ضخامت 25/1 میل که با لایه‌ای از ام دی اف پوشیده شده نیز بخش دیگری از این تمهیدات است که با تغییرات قیمت در این نوع تولیدات همراه هست.


اگرچه در گذشته، نما و ظاهر ساختمان‌ها آن طور که، باید مورد توجه قرار نمی‌گرفت، اما امروزه با گذشت زمان، نما و زیبایی ساختمان‌ها به عنوان یکی از موضوعات مهم و مورد توجه معماران محسوب می‌شود. برای طراحی یک ساختمان با نمای جذاب، هموراه موارد مختلفی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. یکی از اجزای ثابت و موثر در زیبایی ساختمان‌ها، درب‌های داخلی و خارجی ساختمان‌ها هستند. درب‌ چوبی لوکس، نه تنها در نمای خارجی ساختمان، بلکه در زیبایی داخلی ساختمان تاثیر به سزایی دارد. امروزه درب‌های مختلفی ساخته می‌شوند که ممکن است هر یک، متریال‌های مختلفی داشته باشند. 

اگر توجه کنید، در بین ساختمان‌هایی که ساخته می‌شوند برخی ساختمان‌ها بیشتر به چشم می‌خورند یا جذابیت بیشتری نسبت به سایر ساختمان‌ها دارند، برخی منازل یا ادارات، جلوه زیباتری دارند و زمانی که شما وارد چنین ساختمان‌هایی می‌شوید یا آن‌ها را از دور می‌بینید، شاهد زیبایی و هنر معماری خواهید بود. آنچه که موجب زیبایی و جذابیت چنین ساختمان‌هایی می‌شود، استفاده از متریال‌های مرغوب و درجه یک است. به طور کلی، یک ساختمان از اجزای مختلفی تشکیل شده است که یکی از اجزای مهم آن، درب‌ها هستند و یک ساختمان درجه یک بدون شک به یک درب لوکس نیاز دارد. در ادامه قصد داریم شما را با درب چوبی لوکس آشنا سازیم و ویژگی‌های مختلف آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم:


منظور از درب لوکس چیست؟

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که منظور از درب لوکس یا درب چوبی لوکس چیست؟! به طور کلی، وقتی در مورد درب لوکس صحبت می‌کنیم، منظورمان تمام درب‌هایی است که از نظر متریال، کیفیت، ظاهر و سایر ویژگی‌ها در درجه بالایی قرار دارند. درب‌های لوکس معمولا از نظر ظاهر، زیبا و دلبرا هستند و در نگاه اول، دل شما را می‌برند! یکی از انواع درب‌های لوکس، درب چوبی لوکس است. این درب‌ها نسبت به سایر درب‌های چوبی از متریال‌های مرغوب‌تری تولید شده‌اند، قابلیت‌های ابعادی یا سیستم‌های نصب بروزتری دارند، دوام و مقاومت بالایی داشته و از امنیت بالایی برخوردار هستند. به طور کلی، مجموعه‌ای از بهترین ویژگی‌ها موجب می‌شود که یک درب در دسته درب‌های لوکس قرار گیرد. همانطور که گفته شد، درب‌های لوکس انواع مختلفی دارند که در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

درب‌های لوکس چه کاربردی دارند؟

 ممکن است فکر کنید منظور از درب چوبی لوکس، تنها درب‌های داخلی است که ممکن است در یک ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد. به طور کلی، تمام درب‌ها اعم از درب‌های پارکینگ بزرگ، درب اتاق‌ها، درب آشپزخانه، درب ورودی ساختمان و ... ممکن است در دسته درب چوبی لوکس قرار بگیرند. واژه لوکس به معنای اشرافی، شیک، نفیس، عالی و مجلل است و دربی که مجموعه‌ای از ویژگی‌های درجه یک را در بین درب‌های معمولی داشته باشد، یک درب لوکس یا درب چوبی لوکس به حساب می‌آید. انواع درب لوکس از نظر کاربرد کدامند؟

 

درب چوبی لوکس با توجه به خاص بودن و لوکس بودنش، ممکن است در موارد مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد که در ادامه آمده است:

درب لوکس اتاقی

درب چوبی لوکس، ممکن است برای اتاق‌های ساختمان به کار رود. چنین درب‌هایی عمدتاً از چوب یا ام دی اف ساخته می‌شوند که کیفیت بالایی دارد. بسته به طراحی و معماری ساختمان، ممکن است درب‌ها با کیفیت و ظاهر متفاوتی انتخاب شوند. درب چوبی لوکسی که برای اتاق استفاده می‌شود، معمولاً کیفیت بسیار بالایی دارد تا در اثر باز و بسته شدن و استفاده مکرر آسیب نبیند.  همچنین تمیزکاری این درب‌ها به آسانی صورت می‌گیرد. یکی از طراحی‌های رایج در درب چوبی لوکس مناسب اتاق‌ها، استفاده از شیشه‌های مات و رنگی است که در بسیاری از منازل لوکس و اشرافی شاهد استفاده از چنین درب‌هایی هستیم.

درب لوکس حیاط

درب‌های لوکس ممکن است در حیاط هم استفاده شوند. البته باید توجه کنید با توجه به آنکه، درب‌های حیاط در مجاورت آب و هوای مختلف قرار دارند، نمی‌توانند از جنس چوب باشند! بنابراین به منظور ساخت درب‌های لوکس مناسب حیاط معمولا از فلزات درجه یک استفاده می‌شود و درب چوبی لوکس برای این مورد کاربرد چندانی ندارد.

درب لوکس پارکینگ

درب‌های لوکس پارکینگ معمولاً از متریال‌های مقاوم‌تری ساخته می‌شوند. البته باید به این نکته توجه کرد که این درب‌ها همانند درب حیاط در مجاورت آب و هوا قرار دارند و استفاده از متریال چوب ممکن است در آن‌ها مناسب نباشد. اغلب از شیشه‌های نشکن و فلزات برای ساخت این درب‌‌ها استفاده می‌شود.

درب لوکس داخلی

با توجه به آنچه گفته شد، متوجه می‌شویم که درب‌های چوبی لوکس اغلب به عنوان درب‌های داخلی ساختمان یا درب‌های ورودی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این درب‌ها برای استفاده به عنوان درب اتاق خواب‌ها، درب آشپزخانه، درب سرویس بهداشتی، درب ورودی واحد‌ها در داخل ساختمان و ... بسیار مناسب هستند. برای ساخت این درب‌ها از چوب یا ام دی اف با کیفیت بالا و درجه یک استفاده می‌شود. این درب ها مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند؛ به همین دلیل برای سرویس‌های بهداشتی نیز مناسب هستند، اما مقاومت آن‌ها  به صورتی نیست که برای استفاده در بیرون از ساختمان نیز مناسب باشد. البته برای ساختمان‌هایی که ورودی آن‌ها دارای سایه‌بان است یا ورودی به گونه‌ای طراحی شده است که درب، در مجاورت بارش برف و باران یا تابش نور خورشید قرار ندارد می‌توان از این درب‌ها استفاده کرد. 

ساختمان‌های لوکس تجاری

یکی دیگر از کاربردهای درب لوکس چوبی، استفاده در ساختمان‌های تجاری لوکس یا تالارها و رستوران‌ها است. اگر توجه کنید، بسیاری از ساختمان‌های تجاری، ورودی شرکت‌ها، هتل‌ها و ... اغلب، درب‌های ورودی زیبایی دارند که در نگاه اول جلب توجه می‌کند. با توجه به زیبای خاصی که متریال چوب در درب چوبی لوکس ایجاد می‌کند، این درب‌ها برای چنین مواردی بسیار مناسب و پرکاربرد هستند.

درب لوکس ضد سرقت

امنیت بالا در درب‌های لوکس ضد سرقت، در کنار زیباییشان، موجب مورد توجه قرار گرفتن آن‌ها در آپارتمان‌ها یا لابی ساختمان‌ها شده است. این مدل درب لوکس از چوب‌های باکیفیتی ساخته شده است و شیشه‌های نشکن و فلزات بادوام در تولید آن‌ها استفاده شده است؛ به همین دلیل، سطح ایمنی بالایی دارد و یک انتخاب مناسب برای ساختمان‌های مسکونی به حساب می‌آید.


درب‌ چوبی لوکس 

 

 با توجه به متریال مورد استفاده در درب چوبی لوکس، این درب‌ها بیشتر برای اتاق خواب‌ها و درب‌های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو، در ادامه به بیان ویژگی‌های یک درب چوبی لوکس اتاق خواب می‌پردازیم:

 ضد گرد و غبار بودن

 یکی از ویژگی‌های مهم درب لوکس این است که به راحتی تمیز شود. حتما می‌دانید تمیز کردن اغلب درب‌های چوبی یک دردسر بزرگ برای خانم‌ها به حساب می‌آید! درب لوکسی که ضد گرد و غبار باشد، کیفیت بالایی دارد و ظاهر آن همیشه تمیز به نظر می‌رسد.

 کیفیت بالا

 استفاده از متریال و یراق‌آلات درجه یک، مطمئناً در کارایی، طول عمر و ظاهر درب‌های لوکس تاثیرگذار خواهد بود. اگرچه کیفیت بالا ممکن است موجب افزایش قیمت این درب‌ها شود، اما مطمئن باشید در طولانی مدت، به ارزش هزینه کردن برای کیفیت بالا پی خواهید برد.

زیبایی منحصر به فرد

استفاده از درب‌های لوکس در هر ساختمانی، موجب جلب توجه و نظر مخاطبان می‌شود. آنچه در نگاه اول، نظر افراد را جلب می‌کند، همواره ظاهر اجسام است. یک درب لوکس باید ظاهر و زیبایی منحصر به فردی را به نمای داخلی ساختمان اضافه کند. درب یکی از مولفه‌های مهمی است که در دکوراسیون منزل نقش مهمی دارد. از این رو، اغلب معماران و طراحان، توجه ویژه‌ای به درب‌های ساختمان دارند و همواره سعی دارند، درب‌هایی با کیفیت بالا و به طور کلی، درب‌های لوکس را برای پروژه‌های خود انتخاب کنند.

طراحی درب

از دیگر ویژگی‌های درب لوکس، طراحی منحصر به فرد آن است. معمولاً بسته به سبک طراحی و معماری ساختمان، از درب‌های چوبی لوکس با طراحی مختلف استفاده می‌شود. این درب‌ها ممکن است در سبک‌های کلاسیک یا نئوکلاسیک ساخته شوند و در آن‌ها از منبت‌های چوبی و یا روکش طبیعی چوب استفاده شود استفاده از رنگ پلی شده در درب چوبی لوکس موجب ایجاد ظاهری درخشان و براق در این درب‌ها می‌شود و جلوه ویژه‌ای به آن می‌بخشد. درب‌های لوکس چوبی ممکن است با روکش‌های تمام چوب یا ترکیبی از‌ رنگ‌های مختلف و انواع چوب مرغوب نیز ساخته شوند.


عوامل موثر بر قیمت درب چوبی لوکس

 مطمئننا عوامل مختلفی چون کیفیت متریال‌های مورد استفاده در تولید و ساخت این درب‌ها، یراق‌آلات و دستگیره‌های آن‌ها، برند متریال‌ها، کشور و شرکت تولیدکننده یراق‌آلات مورد استفاده در این درب‌ها و ... بر قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. البته عمده دربهایی لوکس در کشورهای ترکیه، ایتالیا و کشورهای اروپایی تولید شده و وارد ایران می‌شوند. به همین دلیل شاهد قیمت‌های متنوعی در بازار هستیم.

 درب چوبی لوکس، مجموعه‌ای از ویژگی‌های بی‌نظیر مانند وزن مناسب، استحکام بالا، زیبایی ظاهری مناسب، ضد سرقت بودن، تناسب طراحی و رنگ مرغوب، جلوه زیبا، ضد گرد و غبار بودن و .. را در خود گنجانده است. مجموعه این ویژگی‌ها در این درب لوکس، موجب جذابیت زبانزد آن در بین درب‌های مختلف شده است. در این مطلب سعی شد به بیان ویژگی‌ها و انواع درب لوکس چوبی پرداخته شود.

برای کاربران درب‌های لوکس و ضد سرقت آگاهی از تکنولوژی ساخت و متریال مصرفی در این تولیدات از اهمیت بالایی برخوردار است. فرصتی برای احساس ایمنی با درب‌های مطمئن و محکم که آسایش را به خانه شما دعوت می‌کند.

شناخت این تولیدات و خرید آنها از مراکز معتبر نیز مزیتی است که می‌توان آن را با استفاده از نمایندگی‌های مجاز و معتبر فروش به دست آورده و از آن در مسیر یک خرید موفق به کار بست.درب داخلی لوکس

درب‌های داخلی، بخش مهمی از دکوراسیون ساختمان‌ها را تشکیل می‌دهند. انواع درب داخلی، نه‌تنها در زیبایی دکور ساختمان و آراستگی محیط تاثیر زیادی دارند، بلکه در مورد کاربرد فضای داخلی، جداسازی فضاهای شخصی و کنترل نویزهای محیطی نیز تعیین‌کننده هستند. در این مطلب، به معرفی درب داخلی لوکس، بر اساس نوع، جنس و مدل درب‌های داخلی می‌پردازیم.

انواع درب داخلی را می‌توان در جنس‌هایی مثل چوب، پی وی سی، اچ دی اف، هایگلاس، فایبرگلاس، یو ی وی سی و در مدل‌هایی مثل درب مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک پیدا کرد. در زمان سفارش و انتخاب درب داخلی، باید به مسکونی یا تجاری بودن ساختمان توجه کرد. همچنین رنگ درب داخلی لوکس را نیز می‌توان بر اساس سلیقه و یا دکوراسیون داخلی، سفارش داد.

در ادامه، انواع درب داخلی را شرح می‌دهیم. در صورتی که قصد خرید درب داخلی لوکس را دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

مدل‌های مختلف درب داخلی لوکس

همان‌طور که اشاره شد، امروزه درب‌های داخلی در مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند تا جوابگوی همه‌ی نیازها باشند. در زمان انتخاب مدل درب اتاقی، باید به تزئینات داخلی توجه کرد. در ادامه، سه مدل کلی درب داخلی لوکس را بررسی کرده‌ایم.

درب داخلی مدرن

بسیاری از صاحب‌خانه‌ها، در ساختمان‌های جدید، از درب داخلی مدرن استقبال می‌کنند. درب داخلی به سبک مدرن، نسبت به درب کلاسیک طراحی‌های متنوع‌تری دارد و همچنین از جنس‌های مختلفی در ساخت آن استفاده می‌شود. درب داخلی مدرن غالباً با حاشیه‌های ساده و به سبک مینیمال ساخته می‌شود تا جلوه‌ای ساده اما شیک داشته باشد. 

درب داخلی مدرن می‌تواند از جنس چوب، شیشه یا ترکیبی از هردوی این‌ها باشد. تمایل به استفاده از رنگ‌های سرد، فلزی و نقره‌ای و یا رنگ‌های متضاد با محیط داخلی، در این مدل از درب‌ها دیده می‌شود.

درب داخلی کلاسیک

از عناصر مهم در درب کلاسیک، ارائه‌ی ظاهری لوکس، با تزئینات چشمگیر و استفاده از رنگ‌های گرم است. به همین دلیل، چوب بهترین متریال در ساخت این مدل از درب‌هاست. چوب از قدیمی‌ترین مواد در ساخت‌وسازهای بشری محسوب می‌شود و همچنان نیز بسیار پرطرفدار است. 

در ساخت درب داخلی کلاسیک، از چوب‌های بادوامی مثل چوب راش، چوب‌های روسی و چوب گردو استفاده می‌شود تا بر قدمت فضا و ارزش کهن آن تاکید کند. گفتنی است که در اکثر درب‌های سبک کلاسیک، از  حاشیه‌های برجسته و رنگ‌های طبیعی و گرم چوب استفاده می‌شود.

درب داخلی نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک با الهام از تزئینات سنتی و مطابق با کاربردهای مدرن ساخته می‌شود. به همین دلیل، می‌توان این سبک را ترکیبی از مدل کلاسیک و مدرن دانست که از خصوصیات هردو سبک، به شکلی متعادل و مطبوع در آن استفاده می‌شود. 

سبک نئوکلاسیک در معماری فضاهای بزرگ مثل کتابخانه‌ها به وفور استفاده می‌شود. در این سبک، طراح به ظرایف مدل‌های سنتی پایبند است اما به کاربردی بودن درب نیز اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. در درب داخلی نئوکلاسیک، معمولاً از رنگ‌های روشن، تزئینات ساده و خطوط هندسی متقارن استفاده می‌شود. 

 

جنس درب داخلی لوکس

مواد سازنده و متریال استفاده شده در درب داخلی، عنصر مهم دیگری است که هم بر ظاهر درب اثرگذار است و هم دوام و استحکام آن را تعیین می‌کند. همچنین قیمت درب داخلی با توجه به جنس آن، تخمین زده می‌شود. در زیر، انواع مختلف درب داخلی لوکس را بر اساس جنس درب، بررسی کرده‌ایم.

درب چوبی لوکس

چوب همچنان محبوب‌ترین ماده در ساخت درب‌های داخلی است. دلیل این موضوع، می‌تواند دوام بالای این محصولات باشد. خصوصاً اگر از روکش مستحکمی برای درب چوبی استفاده شود، عمر آنها بسیار زیاد خواهد بود. همچنین درب داخلی با جنس چوب، نسبت به درب‌های فلزی و شیشه‌ای، عایق بهتری برای جلوگیری از هدررفت انرژی سرمایشی و گرمایشی و مانع خوبی در برابر صداهای محیطی است.

چوب به خودی خود در برابر آب مقاوم نیست اما در ساخت درب چوبی لوکس، از پوشش‌هایی استفاده می‌شود تا مقاومت کار بالاتر رود. در ساخت درب چوبی لوکس، معمولاً از رنگ پلی اورتان به‌عنوان پوشش نهایی استفاده می‌شود تا درب در مقابل رطوبت آب و نور خورشید، مقاوم شود. 

از معایب درب داخلی چوبی، قیمت بالا و وزن سنگین آنهاست. 

درب داخلی ام دی اف (MDF)

در انبوه‌سازی‌ها برای کاهش هزینه‌ها، از ماده‌ی محبوب ام دی اف به‌عنوان یکی از جایگزین‌های درب‌های تمام چوبی استفاده می‌شود. ام دی اف در واقع مخفف تخته فیبر فشرده با چگالی متوسط است و تولید آنها ارزان‌تر و سریع‌تر از درب‌های چوبی خواهد بود. می‌توان با بکارگیری یک روکش باکیفیت، ظاهر زیبایی به این درب‌ها بخشید. 

درب داخلی ام دی اف، سبک و نسبتاً ارزان است اما مقاومت کمی در برابر آب دارد. آب خوردگی می‌تواند این در‌ب‌ها را دچار اعوجاج کند.


درب داخلی لوکس اچ دی اف  (HDF)

درب داخلی اچ دی اف از تخته فشرده با چگالی بالا ساخته شده است و برخی از معایب درب‌های ام دی اف، از جمله مقاومت کم آنها در برابر آب‌خوردگی را ندارد. این درب‌ها از جایگزین‌های مناسب درب‌های چوبی هستند که هم قیمت پایین‌تری نسبت به آنها دارند و هم در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند. 

درب داخلی اچ دی اف، نمونه‌ی مقاوم‌تری نسبت به درب ام دی اف محسوب می‌شود.

درب داخلی لوکس هایگلاس

درب‌های هایگلاس از نمونه‌های درب داخلی لوکس برای محیط‌های اداری است که نصب آنها آسان است و به راحتی می‌شود آنها را جایگزین درب‌های قدیمی کرد. در صورتی که از روکش مرغوبی برای آنها استفاده شود، مقاومت بالایی در مقابل آب و ضربه خواهند داشت. های‌گلاس ظاهری صیقلی، براق و ضدخش دارد.

درب داخلی لوکس ای بی اس (ABS)

درب داخلی ای بی اس، بهترین گزینه برای فضاهای مرطوب مثل حمام یا سوناست. این درب‌ها به دلیل پوششی که از رزین و مواد ضد آب دارند، از نفوذ آب به هسته‌ی درب جلوگیری می‌کنند، به همین دلیل از این درب‌های لوکس، در سرویس‌های بهداشتی ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

معمولاً هسته‌ی داخلی درب ای بی اس، از جنس چوب روسی است که با روکشی مات و ضدخش پوشیده شده است.

درب داخلی لوکس لمینت

در ساخت درب لمینت، با بکارگیری چوب و مقوای فشرده، ورق‌های مقاومی تولید می‌شوند که به آنها لمینت گفته می‌شود. این درب‌ها ظاهری زیبا و تنوع بالایی در سبک‌های مدرن و کلاسیک دارند. از درب لمینت، به‌عنوان درب کرکره‌ای، درب بالکن و درب کمد دیواری در نماهای داخلی، به وفور استفاده می‌شود.

برای آشنایی با درب داخلی فریم لس به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.


مقالات مشابه

محصول مشابه

دکوراسیون‌تان را همانگونه که در ذهن تصور می کنید با خدمات ما بسازید

VERGEUR WOOD CRAFTS